Chudnutie podľa Lenky

Čo je najčastejším problémom v chudnutí?

Zlozvyky. Mnohým z nás, vrátane mňa sa už veľakrát stalo, že sme sa dali nahovoriť na drastické diéty, ktoré ak sme dodržali, nám pomohli schudnúť vytúžené kilá, avšak po skončení diéty sme schudnuté kilá plus kilá navyše pribrali. Toto je takzvaný známy jojo efekt. Po dordžaní diéty má väčšina z nás tendenciu sa vrátiť ku starým stravovacím návykom. Nájsť cestu ako sa zbaviť zlozvykov v stravovaní a zvíťaziť nad neustálym bojom s nadváhou mi trvalo vyše 20 rokov.

Volám sa Lenka Berkiova, mám 35 rokov a pochádzam z okolia Bratislavy. Už od ranného detstva som trpela nadmernou nadváhou, v období puberty dokonca až obezitou.

Tak ako väčšina ludí trpiacich nadváhou, i ja som vyskúšala všetky možné diéty .

Diéty starých mám, drastické diéty, diéty podľa celebrit, hladovky... dokonca som vyskúšala i rôzne lieky na chudnutie.

Z vyššie uvedených diét sa mi vždy podarilo čosi schudnúť, no bohužiaľ po pár mesiacoch som vždy pribrala všetko naspäť, dokonca i s pár kilami navyše :( Vždy som bola v tom istom kolobehu . Tento boj pretrvával neustále a pre mňa to bola úplná strata času. Neskôr sa vyskytli prvé zdravotné potiaže - dna - zápal ochorenia kĺbov, vysoký krvný tlak, bolesti chrbtice... A to hrozné, strašidelné číslo, ktoré ukazovala moja váha - veľakrát som si myslela, že je pokazená a že možno keď kúpim novú tak ukáže iné čislo - mala som 110 kíl. Často som nad tým uvažovala a pýtala sa samej seba, prečo ja nemám krásnu štíhlu postavu ako iné dievčatá? Mala som veľa otázok, no na nešťastie v tej dobe taktiež veľa výhovoriek, ktoré mi nikdy k ničomu pozitívnemu nepomohli.

JEDZ S ROZUMOM !!!

Bolo to, čo som potrebovala a začala používať v praxi. Mysli pozitívne a namiesto vyhovoriek typu prečo NIE, som začala používať prečo Áno.

"Už mam toho plné zuby! " povedala som si. Ako už veľakrát predtým, avšak tento raz som vedela, že ten začarovaný kruh treba prerušiť. Mojou jedinou túžbou bolo byť štíhla, zdravá a obliecť si všetky tie pekné veci, ktoré som mala v šatníku o číslo, dve , dokonca aj tri menšie, úplne nové aj s visačkami. Práve teraz sa možno zasmejete a poviete si, že toto behá hlavou aj vám a aj tak stále nechudnete. Pýtate sa sami seba ako schudnúť? Ako sa zbaviť určitých zdravotných potiaží bez liekov? Ja som našla odpoveď. Rýchle, nezdravé diéty to určite nie sú.

KÚZLO JE V ZMENE ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU A V ZDRAVEJ VYVÁŽENEJ STRAVE.

Zdá sa vám to zložité dlhé a nudné? Presne to som si myslela aj ja, pokiaľ som nenašla spôsob, ako si z toho urobiť zábavu!

Všetko sa to začalo v máji 2015. Rozhodla som sa, že tento raz budem štíhla už nastálo. Bez hladovania, bez drastických diét a bez mučenia sa. Naplánovala som si jedalníček, ktorý bol pestrý a veľmi bohatý na všetky živiny. Nielenže som sa lepšie cítila, už na začiatku diéty, ale som aj schudla. Za niečo vyše roka sa mi podarilo schudnúť zo 110 kíl na 60 kíl. Z veľkosti č. 54 na č. 36. A čo je najdôležitejšie, všetky moje zdravotné problémy sa vytratili. Myslím, že nemusím spomínať to, že sa cítim o mnoho šťastnejšia, sebavedomejšia a zdravšia .

Počas mojej cesty v chudnutí sa mi podarilo motivovať a pomôcť veľa ľuďom okolo mňa, ľuďom na sociálnych sieťach, ktorí videli moje úspechy z mojich fotiek, ľudí , ktorí ma zastavovali na ulici a pýtali si rady ako na to, známych , kamarátov a taktiež rodinu. Robí ma veľmi šťastnou ak môžem pomôcť aj iným ľudom a ešte šťastnejšou, keď na nich vidím pozitívne výsledky.

Túto stránku som si založila, aby som mohla pomôcť aj Vám . VER A DOSIAHNEŠ !

NAUČTE SA LIEČIŤ JEDLOM, NECH JE VAŠE JEDLO AKO LIEK

Prevediem vás cestou k výsledkom!

VER A DOSIAHNEŠ!

Kontakt

Naše telo sa chová podľa toho, ako sa k nemu správame a vyživujeme ho. Jesť dobré, kvalitné a zdravé jedlá je úžasná terapia pre váš organizmus.

Recepty

 • Mäkkučké buchtičky s tvarohovou plnkou - moja zdravšia fitness varianta
 • Tvarohová FITNESS roláda bez múky !
 • Mäkkučné knedle zo špaldovej múky, veľmi chutné a nadýchané.
 • Jablkovo - škoricový s vlašskými orechmi. Chutný obrátený koláč bez cukru !
 • Tvarohovo slivkový fitness koláč so škoricou. Jednoduchý, šťavnatý a plný lahodnej chuti !
 • Hokkaido pečená tekvica s cottage syrom a pečenými paradajkami!
 • Letný ovocný šalát s baby špenátom, s vlašskými orechami a mätou!
 • FITNESS zdravý - ovocný šalát so škoricou a orechmi!

Pri každom

objednanom jedálničku

online poradenstvo

ZDARMA